Co to jest mezoterapia ?
Mezoterapia igłowa to doskonała metoda zapobiegająca m.in. starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów dzięki bezpośredniemu dostarczeniu niezbędnych substancji w głąb skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających czy aktywujących za pomocą cienkiej igły. Możliwe jest miejscowe wprowadzanie, zależnie od potrzeb, konkretnych substancji lub mieszanin – witaminowych koktajli, kwasu hialuronowego. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie, metabolizm komórek i wspomaga procesy regeneracyjne. Poprawia też stan skóry poprzez stymulację naturalnych procesów produkcji tkanek podporowych: kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry, dlatego cieszy się dużą popularnością zarówno u kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku.

Kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?
Pojawienie się efektów jest uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu,  już po pierwszym zabiegu skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. W dalszym efekcie dochodzi do spłycenia zmarszczek, odżywienia i wygładzenia skóry, przywrócenia jej gładkości i gęstości. W zależności od kondycji skóry aby osiągnąć oczekiwane efekty niezbędne jest wykonanie całej serii (4-6 zabiegów).

Mezoterapia skóry głowy. 
Jest bardzo skuteczną metodą w profilaktyce wypadania włosów a także ich leczenia. Specjalnie przygotowane mieszanki pobudzają mikrokrążenie, ułatwiając substancjom odżywczym penetrację do cebulki włosa a niekiedy całkowicie zahamowują wypadanie włosów. W tym wypadku potrzebne są serie zabiegów o różnej częstotliwości w zależności od zapotrzebowania i osobniczej reakcji skóry. Spodziewane rezultaty nie występują natychmiast, jednak przy dostatecznej systematyczności i cierpliwości można osiągnąć spektakularne efekty. U kobiet zazwyczaj wykonuje się go w okolicach czoła nieskroni . Zabieg jest odczuwalny ale nie nieprzyjemny, tak go określa większość osób. Po zabiegu można mieć odczucie lekkiego  "opuchnięcia" skóry na skutek nakłuwania. Włosy po zabiegu odrastają grubsze, lśniące i zdrowe. Polecamy mezoterapię preparatem Dermaheal HL.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?
Po zabiegu pozostają ślady w miejscach nakłuć. Zdarza się czasem, że igła może trafić na naczynko, powstaje wtedy niewielki siniaczek  ( ale u nas bywa to bardzo rzadko), dlatego warto na wszelki wypadek zarezerwować sobie 2-3 dni wolnego czasu, aby się nie stresować. Szczególnie powinny zwrócić na to uwagę osoby ze skłonnością do powstawania siniaczków. Do działań niepożądanych należą rzadkie przejściowe stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępującym samoistnie w ciągu godziny.

Przeciwwskazania:
- alergia i uczulenie na składniki preparatów
- ciąża i okres karmienia piersią
- nieunormowana cukrzyca
- ropne bądź zapalne stany na skórze
- opryszczka
- choroby nowotworowe
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryna)
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców)

Wskazania:
- profilaktyka anti-aging
- zwiotczenie skóry
- zmarszczki
- zapobieganie i leczenie wypadania włosów i łysienia

Najczęściej wykonywana mezoterapia to twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie.