Brwi są podstawą w makijażu twarzy, stanowią pewną ramę. Przy wykonaniu makijażu brwi możemy uzyskać:
- idealny kształt brwi
- podniesienie opadających brwi
- przedłużyć krótkie brwi
- wyrównać nierówne brwi
- uzupełnić braki we włoskach
- zagęścić w linii włosów

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego brwi.
Brwi najlepiej nie depilować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć krem odżywczy, zbyt tłustą oczyścić.Nie powinno być żadnych krostek i strupków . Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala to nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego.
Przez 10 dni po zabiegu:
- nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji, nie drapiemy nie moczymy brwi.
- skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
- nie należy chodzić do sauny, solarium,  należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze, morzu.
- brwi należy natłuszczać kilka razy dziennie (około tygodnia), smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu polecanego przez linergistkę.
- preparaty chronią i zabezpieczają skórę.

Po zagojeniu:
- nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
- unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
- o wszelkich wypełnieniach, ostrzykiwaniach itp. jeśli były wykonane należy informować, jeśli są planowane lepiej wykonać po makijażu trwałym!
- podczas słonecznych dni stosujemy kremy z filtrem UV .

Po wieloletnim doświadczeniu  i obserwacjach brwi wykonane makijażem permanentnym w naturalnym kolorze  wypłukują się najszybciej.
Przy kolorach intensywnych odcieniach czerni makijaż będzie się trzymał dłużej lecz będzie zdecydowanie wyraźniejszy (lekko przerysowany).